Lokalizacja przecieków na instalacjach Szczecin

Nieszczelności w instalacji wodno-kanalizacyjnej lub centralnego ogrzewania czy przeciekające stropy stanowią poważne zagrożenie dla całej konstrukcji budynku. Mogą prowadzić do degradacji stropów, elewacji i ścian wewnętrznych oraz zamakania fundamentów. Ich efektem często jest grzyb i pleśń. Takie wykwity  niszczą ściany, podłogi i meble oraz obniżają komfort mieszkania, tworząc środowisko zagrażające zdrowiu osób przebywających w pomieszczeniach. Wilgoć wnika w materiały konstrukcyjne i uniemożliwia prawidłowe położenie tynków, parkietu, odnowienie gładzi czy malowanie ścian. Podejrzewasz wyciek wody w swoim domu, mieszkaniu lub obiekcie firmowym? Zapraszamy do kontaktu. Lokalizacja przecieków na instalacjach w Szczecinie jest jedną z naszych specjalności. Ponad 20-letnie doświadczenie w branży hydraulicznej oraz dostęp do nowoczesnego sprzętu pozwalają nam błyskawicznie wykryć źródło problemu oraz zająć się jego usunięciem.

Lokalizacja wycieków wody – co to jest i na czym polega?

Profesjonalna lokalizacja wycieków wody polega na znalezieniu źródła nieszczelności, które bardzo często nie jest widoczne gołym okiem. Właściciele budynków zwykle dowiadują się o nieszczelnościach w instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO, gdy zaczynają pojawiać się skutki długotrwałego działania wilgoci (zalanie sąsiadów, pleśń i grzyb na ścianach lub podłogach).

Wykrywanie przecieków wody – kiedy się na nie zdecydować?

Większość klientów decyduje się zlecić wykrywanie przecieków, gdy zauważa ich niepożądane skutki.

Na wyciek wody mogą wskazywać:

  • pleśń lub grzyb na elewacji budynku,
  • nieprzyjemny zapach stęchlizny pojawiający się w pomieszczeniach,
  • zalanie sąsiadów z piętra znajdującego się bezpośrednio pod lokalem,
  • wilgoć na stropie lub fundamentach budynku,
  • zastoiska wodne pojawiające się w różnych miejscach (np. w piwnicy, łazience).

Profesjonalna lokalizacja przecieków na instalacjach w Szczecinie wykonywana przez AQWEDUKT to także dobry sposób na okresowy przegląd sprawności instalacji wodno-kanalizacyjnej lub CO. Usługę warto zlecić również przed zakupem lokalu mieszkalnego lub użytkowego (zwłaszcza w starym budownictwie), aby uniknąć późniejszego stresu i dużych kosztów remontów.

Lokalizacja nieszczelności – jakie metody można zastosować?

Lokalizacja nieszczelności wykonywana jest za pomocą nowoczesnego sprzętu. Metody dopasowujemy indywidualnie do specyfiki instalacji w danym lokalu lub budynku. Dbamy, aby dawały one jak najlepszy efekt przy rozsądnych kosztach badania.

W wykrywaniu wycieków wody zastosowanie znajdują:

  • metoda akustyczna – lokalizacja przecieku jest możliwa dzięki detekcji drgań wytwarzanych w miejscach wycieków i przenoszonych rurociągiem. Wykorzystuje się tutaj specjalistyczny sprzęt wyposażony w bardzo czułe mikrofony wykrywające dźwięki o częstotliwości od 16 Hz do ok. 20 kHz (niesłyszalne dla ludzkiego ucha), które są zapisywane na wykresach urządzenia,
  • metoda termowizyjna – kamera termowizyjna pozwala na wykrywanie wycieków wody zimnej i ciepłej. Miejsce nieszczelności jest lokalizowane dzięki różnicy temperatur, które są przenoszone na ściany oraz podłoże,
  • mierniki wilgotności – nowoczesne mierniki pozwalają określić poziom zawartości wody w podłogach, sufitach i ścianach (nawet do kilkudziesięciu cm w głąb) bez konieczności wykonywania nawierceń,
  • mierniki ultradźwiękowe – za pomocą tego typu urządzeń możliwa jest szybka lokalizacja przecieków na instalacjach. Nieszczelności zwiększają tarcie, którego efektem jest tworzenie się ultradźwięków. Mirniki skutecznie je wykrywają,
  • metoda gazu znacznikowego – gaz znacznikowy wpuszczony do rurociągu pozwala na lokalizację miejsca wycieku oraz weryfikację szczelności całej instalacji.

Wykrywanie wycieków wody – jak przebiega nasza usługa?

Doświadczeni hydraulicy z AQWEDUKT dojeżdżają do klienta, zapoznają się z instalacją w budynku i analizują problem. Następnie dobierają najlepszą metodę na skuteczne wykrywanie wycieków wody dopasowaną do konkretnego miejsca. Kolejnym krokiem są prace z wykorzystaniem kamery, mierników lub innych urządzeń aż do momentu wykrycia źródła nieszczelności. Na podstawie uzyskanych danych opracowujemy raport, który klient może wykorzystać do ubiegania się o odszkodowanie z ubezpieczenia (gdy posiada polisę obejmującą zalanie).

Podejrzewasz wyciek wody? Zgłoś się do AQWEDUKT

AQWEDUKT to firma, która już od ponad 20 lat świadczy usługi hydrauliczne. Lokalizacja przecieków na instalacjach (Szczecin)  wykonywana jest przez doświadczonych fachowców, którzy potrafią dobrać najlepszą metodę dopasowaną do konkretnego wycieku wody i skutecznie wykryć nieszczelność nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. W codziennej pracy wykorzystujemy najnowszy sprzęt (m.in. kamerę termowizyjną do weryfikacji wycieków wody i CO oraz kamerę z lokalizatorem do sprawdzania kanalizacji). Po wykryciu nieszczelności, możemy zająć się usunięciem awarii.

Posiadamy uprawnienia gazowe

Junkers
Valliant