Mechaniczne czyszczenie kanalizacji Szczecin

Codzienna eksploatacja instalacji sanitarnych nieuchronnie prowadzi do osadzania się nieczystości w rurach. Z biegiem czasu przekrój rury zmniejsza się, co może stanowić przyczynę powstawania zatorów. Bagatelizowanie takiego stanu rzeczy to prosta droga do awarii. Szkody poczynione przez zatory mogą być naprawdę duże, dlatego też zarówno administratorom, jak i użytkownikom instalacji, powinno zależeć na tym, by okresowo przeprowadzać prewencyjne przepychanie rur.

Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji – jak działa?

Ciśnieniowe czyszczenie rur polega na wprowadzeniu do rury kanalizacyjnej węża, przez który pod dużym ciśnieniem tłoczona będzie woda. Ciśnienie wody sprawi, że wszystkie nieczystości zostaną rozbite na mniejsze fragmenty, które będą łatwe do usunięcia. Wszystkie zalegające szczątki odprowadzane są do zbiornika specjalistycznego pojazdu. Co ciekawe, metoda ta stosowana jest też profilaktycznie. Cykliczne udrażnianie rur zapobiega bowiem poważniejszym zatorom i awariom, które potrafią byc naprawdę kosztowne.

Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji pozwala uporać się z osadami z piasku, tłuszczu i kamieniami.

Czyszczenie kanalizacji deszczowej i udrażnianie rur Szczecin – zalety

Mechaniczne czyszczenie kanalizacji, polegające na wprowadzenia do rury specjalnej spirali, jest stosunkowo prostą metodą. Mechanizm wprowadza spiralę w ruch obrotowy, dzięki czemu możliwe jest oczyszczenie rury z zalegających tam zanieczyszczeń. Spirala wyposażona jest w dodatkowe sprężyny, które dzięki dużej prędkości obrotowej docierają do najmniejszych zakamarków.

Zastosowanie tej metody niesie ze sobą szereg korzyści, spośród których najważniejszymi są:

  • możliwość usuwania różnych osadów (nawet bardzo twardych);
  • możliwość usuwania ciał stałych;
  • możliwość dotarcia do bardzo odległych fragmentów rur kanalizacyjnych;
  • możliwość wycinania wrośniętych w rurę przedmiotów (taką opcję mają urządzenia wyposażone w różne końcówki).

Mechaniczne udrażnianie rur Szczecin – dlaczego my?

Jesteśmy doświadczoną ekipą profesjonalistów, dla których liczy się efekt wykonanej pracy. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który pozwoli nam zrealizować nawet najtrudniejsze zlecenia. Mamy wszystko to, co niezbędne, by móc podejmować się największych wyzwań. Nasz zespół dokona wyceny i sprawnie przystąpi do pracy. Przepychanie rur Szczecin – Aqwedukt zrobi to najlepiej.

Posiadamy uprawnienia gazowe

Junkers
Valliant